بهره برداری از فرهنگسرای بانوان در منطقه حسن آباد یزد

بهره برداری از فرهنگسرای بانوان در منطقه حسن آباد یزد


بهره برداری از فرهنگسرای بانوان در منطقه حسن آباد یزد

 
 
 

همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر فرهنگسرای بانوان منطقه حسن آباد با هزینه عمرانی ۱۰ میلیارد ریال در باغی به مساحت ۴۲۰۰ متر مربع تکمیل و بهره برداری شد.

 
مدیریت این فرهنگسرا، به  سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی استان سپرده شده و قرار است با تجهیز بیشتر، برای بهره برداری بانوان منطقه آماده شود.
 
 
شهردار یزد در مراسم افتتاحیه فرهنگسرای بانو با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: این فرهنگسرا با همت شورای اسلامی شهر و شهرداری منطقه دو آماده ی بهره برداری شده و پس از آن نیز برای استفاده از آن تحویل سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری می شود.
 
 
جمال الدین عزیزی با بیان اینکه فرهنگسرای بانو در باغی به مساحت ۴۲۰۰ متر مربع تجهیز شده است، گفت: مرمت و باز پیرایی ساختمان، محوطه سازی، نورپردازی، مجموعه بازی کودکان و سرویس های بهداشتی از جمله عملیات عمرانی انجام شده در این فرهنگسرا است. 
 
 
وی تجهیز این مکان را از نیاز های اساسی این منطقه دانست و افزود: هدف ما این است که تمام بانوان این شهر از امکانات و برنامه های فرهنگی و اجتماعی این فرهنگسرا بهره مند شوند، همانطور که مردم این منطقه باید از امکانات سایر نقاط شهر یزد استفاده کنند.
 
 
شهردار یزد با بیان اینکه یزد در سال ۱۴۰۰، به نام شهر آرزو ها نامگذاری شده است، تصریح کرد: امیدواریم در قرن جدید آرزوهایی که برای این شهر رویایی داریم، یکی پس از دیگر محقق شود، تا در آینده همه مردم بتوانند در عدالت کامل از تمام امکانات این شهر استفاده کنند و زندگی رضایت بخش را داشته باشند.
 
 
ونوس عامری عضو شورای اسلامی شهر یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه ارتقاء کیفیت زندگی مردم از اهداف شورای پنجم است، اظهار کرد: نیل به این هدف نیازمند فرهنگ سازی و گفتمان است که به همین منظور ساخت فرهنگسرا را در دستور کار قرار دادیم و بهره برداری از اولین آن برای بانوان در محله حسن آباد یزد، نشانه گامی بزرگ در رسیدن به این هدف است.
 
 
وی رشد جامعه و توسعه پایدار را در گرو رشد زنان آن جامعه دانست و افزود: در سال های اخیر، زنان در تمام حوزه ها نقش موثری داشتند، اما همچنان جای زنان در سطوح بالای مدیریتی خالی است و در حال حاضر بیشتر سمن های موفق از سوی زنان ثبت شده است.
 
 
عامری گفت: اگر به زنان فرصت داده شود، قابلیت مدیریت بالایی دارند، فرهنگسراها مکان مناسبی برای رشد زنان است که امیدواریم شاهد بهره برداری ین مکان در سایر مناطق استان باشیم.
 
 
عضو شورای اسلامی شهر یزد اظهار کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، آموزش کارآفرینی، امکان برگزاری بازارچه های مختلف برای عرضه کالاها و ارائه آموزش‌های استاندارد از سوی کانون پرورش فکری و ارائه مشاوره‌های مختلف از جمله برنامه‌های این فرهنگسرا است که می‌توان از این فضا برای برگزاری جلسات هم اندیشی زنان فرهیخته استان نیز استفاده کرد.
 
 
در ادامه این مراسم بانو توران سنجری اولین کسی که در رشته خیاطی گواهینامه فنی حرفه‌ ای را دریافت کرده و همچنین در رشته‌های مختلف هنری مشغول فعالیت است، به بیان سخنانی درباره اهمیت جایگاه زنان در جامعه و  نقش آفرینی و حضور اجتماعی زنان  پرداخت . این مراسم با حضور بانو کاظمی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، برخی از اعضای شورا شهر، مدیران شهرداری و اهالی محله برگزارشد