برگزاری همایش مبشران غدیر باحضور امام جمعه و شهرداریزد

برگزاری همایش مبشران غدیر باحضور امام جمعه و شهرداریزد


برگزاری همایش مبشران غدیر باحضور امام جمعه و شهرداریزد

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ غدیر در جامعه گفت: فراموشی غدیر به معنای فراموشی هویت و مبانی اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، همایش مبشران غدیر با حضور آیت الله محمدرضا ناصری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، غلامعلی سفید رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، مصطفی زارع زاده قائم مقام و محمدمهدی پارساییان معاون آموزش شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی یزد و جمعی از شهروندان واعضا ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در این همایش با اشاره به اینکه امامان ما دارای شرایطی هستند که عصمت اولین ویژگی در این شرایط است اظهار داشت: به وسیله امامت، انحراف از راه اسلام به وجود نمی‌آید.

وی تصریح کرد: انسان از آنجایی که باید در مسیر کمال قرار گیرد، نیازمند نقشه راه و هدایت‌گری است که این هدایت‌گری را خداوند متعال به وسیله پیامبر(ص) برای ما معرفی کردند و امام علی(ع) و فرزندانشان را به امامت امت اسلامی معرفی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: امروز وظیفه‌ای که در این زمینه بر دوش همه ما قرار گرفته این است که غدیر را احیا کنیم و زمینه‌ای فراهم کنیم که همه مسلمانان جهان به درستی واقعه غدیر را بشناسند.

ناصری یزدی ادامه داد: نظر ما بر مبنای گسترش مفهوم غدیر که همان صراط مستقیم و تاکید قرآن کریم است قرار گرفته و در این زمینه باید تلاش کنیم و به تبیین این فرهنگ برای جهانیان بپردازیم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: اگر غدیر در بین تمام مسلمانان جایگاه واقعی خود را پیدا کند، دیگر هیچ کسی در جهل و گمراهی نمی‌ماند و تمام  مسلمانان در راه مستقیم و عاقبت به خیری قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه غدیر اگر فراموش شود، در واقع هویت و مبانی اسلام فراموش شده گفت: پس از پیامبر اکرم(ص) مسلمانان انقلابی عمل نکردند ولی الان که ما افتخار داریم که در کشوری با مذهب شیعه هستیم، باید در راستای تبیین غدیر گام برداریم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: امروز که دشمنان تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا اسلام انحرافی و آمریکایی را در بین مسلمانان ترویج کنند، همه ما وظیفه داریم که اسلام ناب و فرهنگ غدیر را به همگان معرفی نماییم.

جمال‌الدین عزیزی شهردار یزد هم در این همایش با تقدیر از عملکرد سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری نسبت به برگزاری این همایش، اظهار داشت: عید غدیر مهمترین عید شیعیان است که پاسداشت این روز در تنها شهر شیعه ثبت رسیده در فهرست میراث جهانی افتخاری برای تمام شیعیان جهان است.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از ستاد مبشران غدیر، بیان داشت: همگان باید تمام تلاش و همت خود را به کار گیرند تا برنامه های غدیر باشکوه و به بهترین نحو ممکن برگزار شود. یزد در این ایام باید رنگ غدیر را به خود گیرد. این ستاد با همراهی مردم و مسئولان تمام تلاش خود را در جهت پاسداشت و معرفی غدیر به کار خواهد گرفت.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: البته برگزار کنندگان در نظر داشته باشند که به صرف اجرای برنامه بسنده نکنند و به محتوا توجه کافی و وافی را داشته باشند. ما باید به نحوی عمل کنیم تا پس از پایان این ایام وظیفه خود را به نیکی انجام داده و توانسته باشیم دینمان را نسبت به شناخت بهتر غدیر ادا کرده باشیم.

همایش مبشران غدیر با حضور آیت الله ناصری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، غلامعلی سفید رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، مصطفی زارع زاده قائم مقام و محمد باقر پارساییان مدیر آموزش شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی یزد و جمعی از شهروندان و اعضای ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.