برگزاری همایش شهیده حجاب*مروه شربینی* با همکاری ستاد عفاف و حجاب استان

برگزاری همایش شهیده حجاب*مروه شربینی* با همکاری ستاد عفاف و حجاب استان


برگزاری همایش شهیده حجاب*مروه شربینی* با همکاری ستاد عفاف و حجاب استان

  به گزارش روابط عمومی سازمان، همزمان با سومین روز از هفته عفاف و حجاب به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد و ستاد مردمی عفاف و حجاب همایش چهارمین سالروز شهادت بانوی مسلمان آلمانی “مروه شربینی” شهیده حجاب و عدالت، در سالن اجتماعات سید الشهدای امامزاده جعفر(ع) یزد با حضور اقشار بانوان فرهیخته یزدی برگزار شد.

استاد حوزه و دانشگاه موضوع سخنرانی خود را ” امر به معروف و نهی از منکر” در اسلام و الگوبرداری غربی ها ازآن اختصاص داد و گفت: در جامعه دردی بدتر از بی تفاوتی نیست و بی تفاوتی افراد جامعه، فلج تدریجی آن جامعه را به دنبال خواهد داشت.

احمد آبایی افزود: دکتر مایکل کوک استاد جامعه شناسی دانشگاه هاروارد یک روز با صحنه بی تفاوتی افراد نسبت به توهین فردی به یک زن در شیکاکو مواجه شد که این صحنه جرقه تشکیل یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد را با موضوع بررسی علل انحطاط اخلاقی در آن جامعه ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: نتایج بررسی این تیم پژوهشی دانشگاه هاروارد نشان داد که تنها راه نجات یک جامعه از انحطاط، همان طرح اسلام یعنی اجرای امر به معروف و نهی از منکر است.

استاد آبایی افزود: حاصل تحقیقات دکتر کوک این اسلام پژوه غربی نوشتن کتابی با عنوان” امر به معروف و نهی از منکردراندیشه اسلامی ” بود که هم اکنون این کتاب با دو عنوان” شایست و ناشایست در اسلام ترجمه دکتر ساکت خراسانی” و ” امر به معروف و نهی از منکر در اندیشه اسلامی ترجمه احمد نمایی” به زبان فارسی در ایران منتشر شده است که تنها راهکار درمان انحطاط اخلاقی در جامعه را امر به معروف و نهی از منکر معرفی می کند.

لازم به ذکر است در این همایش آقای حسینی  مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیز به ایراد سخنرانی در زمینه عفاف و حجاب پرداختند.