برگزاری مسابقه بزرگ "علاوه‌تر" در یزد به مناسبت عید غدیر

برگزاری مسابقه بزرگ "علاوه‌تر" در یزد به مناسبت عید غدیر

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد خبر داد:

برگزاری مسابقه بزرگ "علاوه‌تر" در یزد به مناسبت عید غدیر

ایسنا/یزد رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد ضمن تشریح ویژه برنامه‌های عید قربان تا عید مباهله در یزد، مسابقه بزرگ «علاوه‌تر» را گل سر سبد این برنامه‌ها خواند.

«عباس ملازینلی» امروز چهارشنبه هشتم مردادماه در جمع خبرنگاران در محل این سازمان، ضمن تبریک اعیاد پیشرو و دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: ستاد مبشر غدیر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد امسال با توجه به شیوع کرونا، برنامه‌های متفاوتی را جهت گرامیداشت این ایام شادی و سرور برای شهروندان تدارک دیده و سعی کرده تا ویژه‌برنامه‌های مذکور را متناسب با این شرایط طراحی کند.

وی با بیان این که ۳۰ ویژه برنامه با اعتبار اولیه قریب ۸۰۰ میلیون تومان در بخش‌های مختلف برای فراهم کردن نشاط و شادی یزدی‌ها از ۱۰ تا ۲۴ مردادماه جاری تدارک دیده شده است، از فاخرترین این برنامه‌ها را مسابقه بزرگ «علاوه‌تر» به کارگردانی «مسیح دهقانی» و مدیریت تولید «فرزادفیضی» معرفی کرد و آن را گل سر سبد برنامه‌های ستاد مبشر در این ایام خواند.

ملازینلی نوآوری و ایده‌پردازی خوب در این برنامه، طنز  و سرگرمی با درون مایه‌ی آموزشی با محوریت غدیر را ستود و گفت: این مسابقه که تاکنون نیمی از ضبط اولیه آن تاکنون انجام شده، با حضور هشت تیم خانوادگی چهار نفره با سرگروهی یکی از هنرمندان استان برگزار می‌شود و قرار است تا از عید قربان تا عید غدیر هر شب به مدت ۵۰ دقیقه از صفحه «یزد فرهنگ» سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری و دیگر شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی به نمایش درآید.

وی از دیگر برنامه‌های ستاد مبشر غدیری شهرداری یزد در این روزها را برگزاری مسابقات طنز «کدومبه»، کتابخوانی «روی دست آسمان» در بازه زمانی روز عرفه تا عید مباهله، ارائه طرح‌های مختلف اینفوگرافی با موضوع غدیر، اهدای کتب فرهنگی با موضوع غدیر به نوجوانان و همچنین مسابقات قرانی، ورزشی و غیره ذکر کرد.

این مسئول به مشارکت ویژه محلات در برگزاری برنامه‌های غدیر در سال‌های گذشته در قاب برپایی ایستگاه‌های توزیع شربت و شرینی اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا، این مشارکت صرفاً در قالب آذین بندی محلات انجام خواهد شد.

ملازینلی از انجام نورافشانی در قریب ۱۵ نقطه شهر یزد در شب اعیاد قربان، غدیر خم و عید مباهله خبر داد و افزود: علاوه بر فضاسازی و نورپردازی نقاط مختلف شهر که در مورد آنها انتقال پیام غدیر مورد نظر بوده است، در این ایام حرکت کارنوال‌های شادی را نیز در مناطق مختلف شهر یزد با تاکید بر اجرای برنامه‌ها در حین حرکت و به دور از ایجاد تجمعات با توجه به شیوع بیماری کرونا را نیز شاهد خواهیم بود.

وی از برگزاری پویش‌های مختلف از جمله اطعام نیازمندان در عید غدیر و نیز پویش خانواده غدیری در این ایام خبر داد و در مورد اخیر تصریح کرد: شهروندان می‌توانند فیلم و تصاویر جشن‌های خانوادگی خود در این ایام شادی را که با خلاقیت و توانمندی‌های خانواده برپا می‌شود به صفحه «یزد فرهنگ» ارسال و برنده جایزه‌های ویژه این پویش شوند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد به برگزاری وی‍ژه برنامه‌هایی برای مناطق حاشیه‌ای شهر که عمدتاً محل سکونت اهل سنت است، اشاره و در ادامه نیز اعلام کرد: در دهه امامت و ولایت امسال طرحی با عنوان «ازدواج علوی» را با مشارکت بانک‌های مختلف استان در قالب اعطای تسهیلات وی‍ژه به زوج‌هایی که در این ایام ازدواج می‌کنند، برگزار خواهد شد.

ملازینلی در پایان از دیگر برنامه‌های ستاد مبشر غدیر از عید قربان تا عید مباهله در یزد را طراحی و پخش کلیپ‌هایی با موضوع غدیر، احتزار پرچم بزرگی مزین به نام امیرالمومنی(ع) در میدان امام علی(ع) شهر یزد و مشارکت در برگزاری ویژه برنامه‌ی تلویزیونی برای کودکان و نوجوانان با عنوان نوجوانه‌ها، نام برد.