برگزاری مراسم ویژه عاشورایی کودکان در پارک غدیر

برگزاری مراسم ویژه عاشورایی کودکان در پارک غدیر ویژه برنامه عاشورایی "کودکان تشنه اند ... " به مناسبت هفته ملی کودک صبح امروز در پارک غدیر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد در این مراسم که با حضور کودکان مهد های کودک و دبستان های شهر یزد برگزار گردید، کودکان با واقعه حادثه عاشورا و قیام امام حسین علیه السلام آشنا شدند.

برپایی کارگاه دست ساخته های گلی از برنامه های این مراسم بود که در آن کودکان به ساختن اشیای گلی با موضوعات عاشورا و کربلا پرداختند. همچنین  کودکان با حضور در بخش ایستگاه نقاشی، به کشیدن نقاشی با موضوع محرم پرداختند.

همچنین کودکان شرکت کننده در این مراسم با حضور در خیمه های عاشورایی برپا شده در محوطه پارک شامل خیمه کودکان عاشورایی، خیمه قصه های کربلا، خیمه کاردستی، خیمه معرفی سرزمین کربلا، خیمه نمادهای عاشورا، خیمه عکس های عاشورا و خیمه معرفی شخصیت های عاشورا با حادثه عظیم عاشورا بیشتر آشنا گردیدند.

همچنین به کودکان کتاب داستان، سربند یا حسین و ماکت نخل اهدا شد.

این برنامه با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، هیئت ورزش های همگانی و با مشارکت سازمان هلال احمر، اداره بهزیستی، اداره کل کتابخانه های عمومی،اداره کل آموزش و پرورش ،سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی و سازمان آب و فاضلاب برگزار گردید.