برگزاری مجازی هشتمین دوره المپیاد ورزش محلات در یزد

برگزاری مجازی هشتمین دوره المپیاد ورزش محلات در یزد


برگزاری مجازی هشتمین دوره المپیاد ورزش محلات در یزد

 
 
 

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از برگزاری مجازی هشتمین دوره المپیاد ورزش محلات خبرداد و  گفت:  یکی از محرک های اصلی توسعه، نهادینه کردن ورزش در بین خانواده ها است و برگزاری این المپیاد نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند. 

عباس ملازینلی در نشست خبری هشتمین دوره المپیاد ورزشی محلات که با حضور اصحاب رسانه و رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد، با اشاره به عملکرد قابل قبول شهرداری یزد در حوزه ورزش نسبت به سایر کلان شهر ها اظهار کرد: در هفتمین دوره المپیاد ورزش محلات که سال گذشته برگزار شد، بیش از ۱۸ هزار شهروند یزدی مشارکت کردند.
 
وی با بیان اینکه با توجه شرایط خاص امسال، این رویداد اجتماعی _ ورزشی به صورت مجازی و با ساختار و قوانین جدید برگزار می شود، افزود: هشتمین المپیاد ورزشی محلات یزد، دهه مبارک فجر امسال افتتاح می شود و شهروندان می توانند اطلاعات کامل درخصوص زمان دقیق برگزاری و رشته های مختلف این رویداد را در سایت Farhang.yazd.ir کسب کنند.
 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه یکی از محرک های اصلی توسعه، نهادینه کردن ورزش به خصوص ورزش همگانی در بین خانواده ها است، ادامه داد: در المپیاد ورزشی محلات، ۳۹ رشته مختص آقایان و ۳۸ رشته مختص بانوان است.
 
ملازینلی با اشاره به اینکه در المپیاد ورزشی محلات، خانواده ها در هر سنی می توانند شرکت کنند، افزود: این رویداد علاوه بر اینکه یک جریان شادی را در جامعه حاکم می کند، موجب افزایش تحرک جسمی و سلامت روانی جامعه می شود.
 
محمدفاضل یوسفی، معاون ورزشی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد نیز در این نشست با بیان اینکه هشتمین دوره المپیاد ورزش محلات در قالب ۱۴۷ رویداد برگزار می شود، گفت: برای برگزاری هرچه بهتر این رویدادها، ۱۵ کمیته، ۱۱ کارگروه، ۹ انجمن ورزشی و ۱۶۷ نفر فعالیت می کنند.
 
وی با بیان اینکه رشته های شطرنج، کلش رویال، دارت و پزشکی _ ورزشی به دلیل شرایط مسابقه به صورت آنلاین برگزار می شود، افزود: سایر رشته ها نیز به صورت آفلاین برگزار می شود و شرکت کنندگان باید فیلم خود را با رعایت دستورالعمل های بازی به این رویداد ارسال کنند.
 
یوسفی اظهار کرد: در هشتمین دوره المپیاد ورزشی محلات شهر جهانی یزد، بیش از ۵۶۶ مدال توزیع و بیش از ۱۲۰ میلیون تومان جایزه نقدی به برندگان این مسابقه اهدا می شود. 
 
در پایان جلسه معاون شهردار و  رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.