برگزاری جلسه هم اندیشی طرح طراوت شهردار یزد: طرح طراوت، اقدامی پیشگیرانه از آسیب های دوره نوجوانی است

برگزاری جلسه هم اندیشی طرح طراوت شهردار یزد: طرح طراوت، اقدامی پیشگیرانه از آسیب های دوره نوجوانی است


برگزاری جلسه هم اندیشی طرح طراوت شهردار یزد: طرح طراوت، اقدامی پیشگیرانه از آسیب های دوره نوجوانی است

 
 
 شهردار شهر میراث جهانی در جلسه هم اندیشی طرح طراوت با بیان عوامل پیدا و پنهان در شکل گیری شخصیت نوجوانان گفت: ضرورت مقابله و پیشگیری از آسیب های دوره نوجوانی، نیازمند اقدامی همه جانبه است و طرح طراوت تا حدودی می تواند در این مسیر سودمند و کمک کننده باشد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: «ابوالقاسم محی الدینی» در این جلسه با اشاره به اینکه طرح های فرهنگی اکثرا در نیمه راه رها می شوندگفت : طرح طراوت باید با استفاده از ظرفیت مردمی و ابزار های هنری با احیای کارکرد های فرهنگی هنری در مساجد و محلات برای نوجوانان اثر بخش باشد.
 
«مصطفی زارع زاده» قائم مقام سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد هم در این جلسه با بیان ویژگی های  طرح طراوت که خانواده بنیان، محله محور ، مسجد پایه و مروج نشاط اجتماعی است گفت: از جمله اهداف و برنامه های این طرح، استعدادیابی نوجوانان جهت آموزش های تخصصی، برگزاری سلسله نشست های کارآفرینی با هدف ایجاد روحیه کار آفرینی و  آموزش مهارت ها و تکنیک های رفتاری و عملی است.
 
وی از دیگر برنامه ها به برگزاری سلسله نشست های سوادرسانه ای و فضای مجازی، برگزاری کارگاه شعر، آموزش مهارت های مطالعه، برگزاری تورهای گردشگری استانی و خارج استانی، برگزاری جشنواره و مسابقات قرآنی، بازدید از مراکز تولیدی و آموزش شاخص های خانواده موفق ایرانی اسلامی اشاره کرد.
 
زارع زاده در ادامه افزود: از مزایای این طرح برگزاری کارگاه تولید فیلم موبایلی، آموزش طراحی گرافیک، برگزاری جشنواره تولیدات فضای مجازی، تشکیل گروه حرفه ای تئاتر، اجرای تئاتر میدانی و خیابانی در محلات مختلف، اجرای نمایش کوتاه بعد از نماز در مساجد، آموزش و ارتقا مربیان سرود، برگزاری جشنواره سرود و برگزاری نمایشگاه و تقدیر از نوجوانان برتر نام برد.
 
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد با اشاره به روند اجرای طرح در قالب آموزش، تولید، رقابت، استعدادیابی، هدایت و اجرای میدانی گفت: برنامه های فرهنگی هنری با اجرای سرود، هنرهای نمایشی، کارآفرینی، ادبیات، رسانه، تربیتی و اردویی، کتابخوانی و قرآن و عترت اجرا می شود.
 
«حجت الاسلام مظفر سالاری» افزود: جامعه تحت پوشش این طرح شامل ۳۰ هزار نفر از اهالی محله، ۳۰۰۰ خانواده و ۱۰۰۰ نفر از نوجوانان را شامل می شود.
 
گفتنی است، طرح طراوت با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و کانون های فرهنگی هنری مساجد در حال برگزاری است.