برگزاری اولین جلسه برنامه ریزی و تدوین دهه امامت و ولایت و دهه کرامت

برگزاری اولین جلسه برنامه ریزی و تدوین دهه امامت و ولایت و دهه کرامت


برگزاری اولین جلسه برنامه ریزی و تدوین دهه امامت و ولایت و دهه کرامتدر اولین جلسه تدوین و برنامه ریزی برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در دهه امامت و ولایت و دهه کرامت بر استفاده از ظرفیت های مردمی و محتوا محور بودن برنامه ها تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد حجت الاسلام والمسلمین «مجتبی صداقت» در اولین جلسه تدوین و برنامه ریزی برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به مناسبت دهه امامت و ولایت و همچنین دهه کرامت گفت: غدیر به عنوان الگوی مهم معیار زندگی و محور وحدت است و ابعاد این واقعه بزرگ و پیام خطیر آن باید به روشنی برای آحاد جامعه به خصوص نسل جوان تبیین شود و دهه امامت و ولایت فرصت خوبی برای نزدیک شدن به این هدف است.

صداقت در این جلسه که با حضور مدیران واحدهای پنج‌گانه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار شده بود، افزود: غدیر برای همگان نشانی از هویت است و شناخت ما از این واقعه به شناخت معارف ناب اسلامی و دینی کمک خواهد کرد، لذا باید هدف اجرای برنامه‌ها، فرهنگ‌سازی غدیر در خانواده‌ها و آشنایی نوجوانان با راه و روش علوی باشد.

وی با تاکید بر محتوا محور بودن برنامه ها و اهمیت بهره گیری از ظرفیت های مردمی، بیان داشت: براي گسترش جايگاه بزرگ واقعه غدير، بايد از تمام ظرفيت‌هاي فرهنگي و انسانی موجود براي زنده نگه داشتن این واقعه و شناساندن آن به همگان استفاده کرد.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اظهار داشت: طبق سنوات گذشته فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با غدیر در دهه امامت و ولایت در شهرداری یزد از سوی ستاد مبشران غدیر برگزار می شود که به عنوان یک ستاد دائمی در طول سال فعال است.

صداقت افزود: مبشران غدیر در واقع یک شبکه اختصاصی برای مردم یزد است که سعی در ترویج وزنده نگه داشتن واقعه عظیم غدیر دارد.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد همچنین با بیان اینکه دهه کرامت یادآور تمام خوبی ها و جمال انسانی است، گفت: دهه کرامت یکی از بهترین فرصت‌هایی است که می‌توان با برنامه‌ریزی صحیح، نشاط معنوی را در جامعه ایجاد و نهادینه کرد به شرط آنکه نقش مردمی بودن برنامه‎‌ها را اولویت‌ دانست.

گفتنی است: در این جلسه برنامه‌های اجرایی سال های قبل بررسی و در خصوص اجرای بهتر و جامع تر برنامه های فرهنگی و هنری در دهه امامت و ولایت و دهه کرامت با مدیران واحدها تبادل نظر گردید.