برگزاري مراسم شبي در محضر قرآن در پارك كوهستان

برگزاري مراسم شبي در محضر قرآن در پارك كوهستان


برگزاري مراسم شبي در محضر قرآن در پارك كوهستان
به گزارش روابط عمومي سازمان ،مراسم شبي در محضر قرآن شب گذشته به همت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد درپارك كوهستان برگزار شد.
اين مراسم با حضور مهندس ميروكيلي شهردار محترم ،حجه الاسلام مطهريان رئيس محترم شوراي اسلامي شهر ،غلامحسين دشتي معاون سياسي امنيتي استاندار
و جمعي ديگر از مسئولين و با استقبال بي نظير مردم برگزار شد.
در ابتداي مراسم پس از قرائت قرآن كريم ،حجه الاسلام مطهريان ضمن تبريك ايام ماه مبارك رمضان و خير مقدم،به ويژگي هاي خاص اين ماه مبارك با ماه هاي ديگر اشاره و افزود:هرشب ماه مبارك رمضان به اندازه هزار ماه فضيلت دارد كه يكي از دلايل آن نزول قرآن كريم در اين ماه عزيز مي باشد. ايشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري مبني بر اين كه جامعه ما بايد 10 ميليون حافظ قرآن داشته باشد افزود در شهر يزد تمام مسئولين و به خصوص خانواده ها بايد همت كنند كه اين امر تحقق پيدا كند.
ايشان در قسمت دوم سخنراني خود به مسئوليت فرهنگسراي قرآن و عترت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد كه با هدف ترويج و ايجاد زمينه هاي انس با قران در بين اقشار مردم ايجاد شده است اشاره كرد و افزود اين فرهنگسرا برنامه هايي را در آينده و با همين هدف در شهر يزد برگزار خواهد كرد .
وي در پايان توفيق عمل كردن به قرآن و همچنين براي مقام معظم رهبري طول عمر و سلامتي از درگاه خداوند منان مسئلت نمودند.
در ادامه مراسم جناب آقاي دانش قاري بين المللي استان يزد با صداي دلنشين خود (آياتي از سوره آل عمران) جمع حاضررا به فيض رساندند.سپس گروه تواشيح ثقلين برنامه خود را كه به مناسبت ماه مبارك رمضان آماده شده بود اجرا نمودند.
در ادامه برنامه جناب آقاي محمد تقي خان يكي از نوابغ قرآن كريم در جهان اسلام از كشور پاكستان كه هم اكنون در قم ساكن است در چند قسمت از جمله:قرائت و ترجمه آيات نوراني قرآن به زبان هاي فارسي، عربي، انگليسي ، معرفي خود با استفاده از آيات قرآن ،خواندن قرآن با اشاره به صفحات و يك برنامه ويژه به طوري كه فردي آيه ي مورد نظر خود را در ذهنش انتخاب مي كرد و بدون آن كه به محمد تقي خان بگويد از وي مي خواهد آيه اي را كه در ذهن خود انتخاب كرده است را تلاوت كند و نام سوره را بگويد كه وي نيز آيه مد نظر را تلاوت مي كردند.
در پايان مراسم،جوايزي به رسم ياد بود به برندگان مسابقه پيامكي قرآن كريم و مسابقه حضوري در بين شهروندان حاضر در پارك،اهداء شد.
لازم به ذكر است در حاشيه اين مراسم غرفه هاي فرهنگي شامل:غرفه فروش محصولات قرآني،غرفه هنر در قرآن،غرفه مشاوره قرآني ،غرفه ويژه كودك و قرآن،غرفه نجوم و ستاره شناسي و همچنين ايستگاه صلواتي برپا شده بود كه مورد استقبال و استفاده ي شهروندان قرار گرفت.