با هدف فرهنگسازی برای کاهش حوادث ترافیکی همایش طلایه داران ترافیک در یزد برگزار شد

با هدف فرهنگسازی برای کاهش حوادث ترافیکی همایش طلایه داران ترافیک در یزد برگزار شد


با هدف فرهنگسازی برای کاهش حوادث ترافیکی همایش طلایه داران ترافیک در یزد برگزار شد

 
 
همایش طلایه داران ترافیک به مناسبت هفته نیروی انتظامی از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و  با حضور فرماندار یزد، معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، فرمانده نیروی انتظامی و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با محوریت فرهنگسازی برای کاهش حوادث ترافیکی و هم افزایی دستگاه های متولی در این حوزه، در سالن غدیر برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ سید محمد رستگاری فرماندار یزد در این همایش ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی  به حافظان نظم و امنیت گفت: نیروی انتظامی در یک سال اخیر علاوه بر وظایف خود  در بحث محدودیت های ترافیکی کرونایی همکاری بسیاری داشته و زحمت  دوچندان صورت گرفته است.
 
فرماندار انتظامی استان یزد نیز در این همایش، با اشاره به نقش ۳ عامل انسانی، خودرویی و جاده ای در کاهش حوادث ترافیکی و  آسیب های ناشی از آن ، عامل انسانی را مهم ترین عامل برشمردو  افزود: باید آموزشهای ترافیکی و فرهنگسازی در موضوعات مختلف و در اماکن عمومی از جمله مدارس و مساجد ارتقا یابد و این فرهنگ سازی باید در راستای رعایت نکات و قوانین ایمنی باشد که شاهد کاهش چشمگیر جانباختگان و تصادفات باشیم.
 
عباسعلی بهدانی فر با بیان حضور ملموس و مشهود پلیس در سطح شهر گفت: بیشترین نیروی حاضر در سطح شهر،  نیروی پلیس  راهور یا راهنمایی رانندگی هستند تا ترافیک شهری به حداقل برسد و وقت مردم تلف نشود و شاهد وضعیت بهتر استان از نظر بروز حوادث ترافیکی و کاهش مجروحان و جانباختگان باشیم.
 
 علی علیخانی مدیرکل  راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هم در این همایش با اعلام اینکه استان یزد  طبق آمار   جزو ۵ شهر با کمترین تعداد تلفات جاده ای است، گفت: طبق مطالعه جامع و کاملی که بر روی کل تصادفات استان در سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ صورت گرفته است، نقاط پرحادثه، اولویت های شهری ، نقاط ضعف و قدرت مشخص شده و برنامه ای کامل و جامع در حوزه ایمنی و حمل و نقل تنظیم شده است که میتواند به عنوان الگو برای سایر شهر ها مورد استفاده قرار گیرد.
 
گفتنی است در پایان این مراسم از حجت الاسلام  مجتبی صداقت رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، حمیدزارع مدیر بخش آموزش شهروندی و تیم آموزش شهروندی سازمان، پلیس های نمونه و رانندگان برتر تجلیل شد.