با هدف ترویج فعالیت های فرهنگی و هنری کودکان حاشیه شهرکانکس امید در یزد افتتاح شد

با هدف ترویج فعالیت های فرهنگی و هنری کودکان حاشیه شهرکانکس امید در یزد افتتاح شد


با هدف ترویج فعالیت های فرهنگی و هنری کودکان حاشیه شهرکانکس امید در یزد افتتاح شد

 
 
مراسم افتتاحیه کانکس امید برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی برای کودکان در مناطق آسیب‌دیده و حاشیه‌ شهر یزد  مصادف با هفته جهانی کودک، از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،  اداره کل آموزش و پرورش  و اداره کل اتباع و امور خارجی استان در مدرسه "سیدمحمد بهادری" واقع در محله صدرآباد افتتاح شد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد:  عضو شورای شهر یزد در این مراسم  با عرض تبریک روز جهانی کودک به همه ی آینده سازان این شهر و دیار گفت: ما به عنوان مسئولین استان تمام همت و تلاش مان این است که آینده خوبی برای کودکان رقم بزنیم و در این مسیر  به همفکری، مشورت و درخواست مطالبه خانواده ها و کودکان نیازمند هستیم.
 
" فخرالسادات خامسی"  با ابراز امیدواری از نتایج خوب برنامه ریزی در حوزه کودک افزود: شهرداری و فعالان حوزه کودک باتوجه به دغدغه های مهم این قشر از جامعه به طور ویژه ای در حوزه کودک، در  مدیریت شهری، برنامه ریزی دارند و امیدواریم کودکان و خانواده ها از برنامه ریزی های انجام شده استقبال کنند.
سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هم در این مراسم با بیان شعار هفته ملی کودک با عنوان  «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» گفت: باتوجه به اهمیت دوران کودکی و ویژگی ها و نیاز های خاص کودکان باید در جهت ارتقای سطح آگاهی خانواده ها فعالیت کرد و بستر مناسبی برای پرورش کودکان و توجه به حقوق کودکان فراهم شود.
عالیه قوامی افزود: در نظر داریم پیک امید بصورت سیال در استان یزد و شهرستان ها صورت گیرد تا همه ی کودکان استان بتوانند از برنامه ها و آموزش های فرهنگی بهره مند شوند و از نظر مالی برای سیال کردن این کانکس نیاز به حمایت افزون مسئولان استان هستیم.
گفتنی است: در این مراسم که به مناسبت روز جهانی کودک و هفته کودک برگزار شد، "سیدمحمد رستگاری" فرماندار یزد، "اعظم کاظمی" مدیرکل امورزنان و خانواده استانداری، "حمید عزیزیان" مدیرکل امور دفتر اجتماعی استانداری، "حسین ابوطالبی" مسئول اجرایی اداره شهر دوستدار کودک شهرداری یزد و "فخرالسادات خامسی" عضو شورای شهر  حضور داشتند و از کودکان برتر در زمینه های هنری و فرهنگی و مربیان آنها تجلیل به عمل آمد.