باشگاه فرهنگي مبشران غدير در يزد راه‌اندازي شد

باشگاه فرهنگي مبشران غدير در يزد راه‌اندازي شد


باشگاه فرهنگي مبشران غدير در يزد راه‌اندازي شد

شهردار يزد از راه‌اندازي باشگاه فرهنگي مبشران غدير در يزد خبر داد و گفت: اين باشگاه هديه شهرداري يزد به شهروندان يزدي در فضاي مجازي است.

به گزارش روابط عمومي ستاد مبشران غدير شهرداري يزد، محمدرضا عظيمي‌زاده، امشب در مراسم رونمايي از باشگاه فرهنگي مبشران غدير و تجليل از 170 فعال ستاد مبشران غدير در بيت امام جمعه يزد با اشاره به فعاليت‌هاي انجام شده توسط ستاد مبشران غدير شهرداري يزد در طول ايام دهه امامت و ولايت اظهار داشت: برنامه‌هاي امسال ستاد مبشران غدير امسال با شكوه ويژه‌اي در سطح شهر برگزار شد.

وي عنوان كرد: با راه‌اندازي باشگاه فرهنگي مبشران غدير، فعاليت‌هاي ستاد مبشران غدير در راستاي زنده نگاه داشتن واقعه غدير تكميل شد و با رونمايي از اين باشگاه فرهنگي، ورود به شبكه‌هاي اجتماعي با رويكرد غدير رسميت يافت.

عظيمي‌زاده يادآور شد: با رونمايي از اين باشگاه فرهنگي، اين بستر آماده است كه مركز تعاملات فرهنگي در مباحث فرهنگي و شهروندي باشد.

شهردار يزد خاطرنشان كرد: مبشران غدير در واقع يك شبكه اختصاصي براي مردم يزد است و اميدواريم با رونمايي از آن، بخش عمده‌اي از شهروندان زير پوشش برنامه‌هاي آن قرار بگيرند و با عضويت در آن، بتوانيم غدير، فرهنگ اهل بيت (ع) و ارزش‌هاي اسلامي را وارد خانه‌ها كنيم.

وي با اشاره به اينكه امروز شبكه‌هاي اجتماعي جاي خود را در همه خانه‌ها باز كرده‌اند، عنوان كرد: چه بهتر كه با ايجاد شبكه‌هاي اجتماعي كه اختيار آن دست استكبار نيست، جوانان و نوجوانان را به عضويت در فضاهايي درآوريم كه ترويج‌كننده فرهنگ اسلامي و سبك زندگي ائمه اطهار (ع) هستند.

عضو شوراي اسلامي شهر يزد نيز در اين مراسم با بيان اينكه فعاليت‌هاي شهرداري منحصر به فعاليت‌هاي عمراني و خدماتي نيست، اظهار داشت: قانون فعاليت‌هاي شهرداري را مبسوط كرده و برنامه‌هاي اجتماعي و فرهنگي را نيز در دستور كار آن قرار داده و شوراي شهر نيز با تصويب طرح‌هاي فرهنگي و اجتماعي، مهر تاييدي بر اينگونه فعاليت‌ها زده است.

حجت‌الاسلام حميدرضا مطهريان عنوان كرد: ستاد مبشر غدير نيز در همين راستا راه‌اندازي شده و فعاليت‌هاي ارزشمندي را در طول سال‌هاي گذشته انجام داده كه امسال كيفي‌ترين و موفق‌ترين برنامه‌هاي خود را در دهه امامت و ولايت به مرحله اجرا درآورد.

وي بيان كرد: امسال 23 عنوان برنامه براي 260هزار مخاطب در طول 10 روز برگزار شد و بخش قابل توجهي از برنامه‌ها با مشاركت مردم و هيئت‌هاي مذهبي به سرانجام رسيد.

مطهريان از جمله اين برنامه‌ها به ويژه برنامه صهباي غدير ويژه روحانيون و ائمه جماعات، از قدر تا غدير، جشنواره بادبادك‌ها و ايستگاه نقاشي، مسابقات ورزشي، نمايش خياباني، مسابقات كتابخواني، وبلاگ‌نويسي، عكس سلفي، من بچه شيعه هستم و ... اشاره كرد.

وي افزود: يك ياز مهم‌ترين برنامه‌هاي ستاد مبشر غدير كه از اول تا دهم مهرماه اجرا شد، طرح شكوفه‌هاي غدير بود كه بر اساس اين طرح از 171 كودك متولد شده در يزد، 69 كودك به نام پنج تن آل‌عبا نامگذاري شدند و ويژه برنامه‌هاي ستاد مبشران غدير براي اين كودكان اجرا شد.

مطهريان، يكي از پرطرفدارترين برنامه‌هاي اين استاد را نمايش‌هاي خياباني برشمرد و خاطرنشان كرد: دو نمايش خياباني در 25 مدرسه و در مكان‌هاي عمومي اجرا شد كه اين دو نمايش بيش از 25 هزار مخاطب داشت.

عضو ناظر ستاد مبشر غدير ادامه داد: برپايي 110 ايستگاه مبشران غدير نيز سنت حسنه‌اي بود كه امسال در عيد غديرخم در يزد پايه‌گذاري شد و فضاي شهر در اين ايام با راه‌اندازي اين ايستگاه‌ها، حال و هوايي نظير جشن نيمه شعبان را به خود گرفته بود.

وي اظهار اميدواري كرد: اين برنامه‌ها در سال‌هاي آينده نيز تداوم يابد و شهر يزد، مركز احيا و زنده نگاه داشتن واقعه غدير به عنوان يكي از اصلي‌ترين وقايع تاريخ اسلام باشد.

در اين مراسم ضمن رونمايي از باشگاه فرهنگي مبشران غدير، جمعي از دست‌اندركاران و فعالان ستاد مبشران غدير به نمايندگي از 170 فعال در اين عرصه تجليل شدند.