بازدید رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از ایسنا

بازدید رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از ایسنا


بازدید رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از ایسنا

ایسنا همچنان خبرگزاری خوشنام در بين مخاطبان است

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد ایسنا را خبرگزاری همچنان خوشنامی در بین مردم عنوان کرد و گفت: هر چند که ایسنا به واسطه ادبیات و نوع نگارش خبر، گزینش اخبار دقیق، طرح ریزی مناسب و حفظ شاکله و ساختار خود، مخاطبان ویژه و خاصی از قشر فرهیخته جامعه دارد اما با شناسایی نیازها و زبان عام توانسته است که دایره مخاطبان خود را تا عموم جامعه نیز بگستراند.

«عباس ملازینلی» امروز در بازدید از خبرگزاری دانشجويان ايران(ایسنا) – منطقه یزد، ایسنا را یک خبرگزاری برخوردار از تصویري خوب در ذهن مردم خواند و اظهار کرد: ایسنا در برهه‌ای از زمان که نیاز به وجود یک خبرگزاری معتبر و موثق در بین مردم احساس می‌شد، فعاليت خود را آغاز كرد و به واسطه سبقه و سابقه دیرینه‌ي خود، رسانه‌اي خوشنام است كه اين خوشنامي تا امروز نيز ادامه دارد.

وی از ايسنا به عنوان رسانه‌ای از جنس نسل جوان و فرهیخته كه توانسته اعتماد جامعه را به خود جلب کند، ياد كرد و افزود: ايسنا به واسطه ادبیات و نوع نگارش خبر، گزینش اخبار دقیق، طرح‌ریزی مناسب و حفظ شاکله و ساختار خود تاكنون، مخاطبان ویژه و خاصی از قشر فرهیخته جامعه را به خود اختصاص داده و حتي با برگزيدن زبان عام توانسته كه دایره مخاطبان خود را تا عموم جامعه نیز گسترش دهد.

ملازينلي در بخش دیگری از سخنانش فعالیت‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری را زمینه‌ساز ورود شهرداری به انجام وظایف ساختاری خود عنوان کرد و گفت: سازمان فرهنگی، رفاهی و ورزشی شهرداری برای اولین بار نسبت به تامین زیرساخت‌های مربوطه براي فعاليت‌هاي فرهنگي در شهر اقدام کرده كه به عنوان نمونه مي‌توان به تامین محلی برای نگهداری کودکان کار و زنان بهبود‌یافته از اعتياد اشاره كرد.

وي افزود: هرچند سازمان نسبت به تامين زيرساخت‌هاي اين فضاها اقدام مي‌كند ولي برنامه‌ها و هزینه‌های جاری این مراکز از سوی بهزیستی به عنوان دستگاه متولی در بخش‌هاي مذكور تامین مي‌شود.

رييس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری يزد با اشاره به برنامه‌محور شدن فعاليت‌هاي اين سازمان در سال جاري، اظهار كرد: اين برنامه‌ها براساس نارسایی‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق‌ و خانواده و در راستای رفع اين معضلات اجتماعی جامعه در بخش‌هاي مختلف اعم از فرهنگي، ورزشي، آموزشي و غيره انجام مي‌شود.

وي با بيان اين كه گاهاً برخي افراد فعالیت‌ها اين سازمان را موازي‌كاري با سایر دستگاه‌ها متصور مي‌شوند، تاکید کرد: این سازمان فعالیت‌ها و برنامه‌های خود را به صورت هدفمند و موضوعی براي عموم جامعه انجام مي‌دهد در حالي كه دستگاه‌های متولی ديگر، برنامه‌های خود را به صورت تخصصی و حرفه‌ای اجرا مي‌كنند.

ملازينلي با تاكيد بر اين كه برنامه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری مكمل فعاليت‌هاي دستگاه‌هاي ديگر در سطح جامعه است، به راه‌اندازي 10 خانه ورزش محلات با بهره‌گيري از فضاهاي ورزش مدارس در ساعات غيردرسي به ويژه در مناطق با سرانه پایین ورزشی اشاره كرد.

وی افزود: در این طرح برنامه‌هایی شاد و مهیج و ورزش‌هایی سبک مانند دارت و فوتبال دروازه کوچک به منظور افزایش نشاط خانواده‌ها برگزار مي‌شود.

رييس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری يزد در پایان نيز یادآور شد: خوشبختانه اين سازمان در زمینه شکوفایی استعدادهای فرهنگی و هنری و افزایش نشاط عمومی جامعه همواره برنامه‌های خوبي را برگزار مي‌كند.