افزایش زیرساخت های فرهنگی اجتماعی ورزشی شهر یزد

افزایش زیرساخت های فرهنگی اجتماعی ورزشی شهر یزد


افزایش زیرساخت های فرهنگی اجتماعی ورزشی شهر یزد

 
 
بازدید اعضای شورای شهر از پروژه های عمرانی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد  
 
اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر در ادامه بازدید دوشنبه های خود از پروژه های فرهنگی ورزشی امروز هم از ۵پروژه در دست احداث بازدید کردند.
بازدید از سینما روباز پارک مارکار، مجموعه ورزشی تفریحی درون محله ای کوی توحید، مرکز دی آی سی و گرمخانه دائمی یزد، مجموعه ورزشی درون محله ای چهارمنار و فرهنگسرای شهرداری در دستور کار امروز اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر بود.
 
معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در این بازدید در خصوص پروژه سینما روباز اظهار داشت: به دلیل استقبال مردم از برگزاری رویدادهای سازمان در پارک مارکار فضایی برای ساخت سینمای روباز در نظرگرفته شد تا برای برگزاری برنامه های زنده و گردهمایی های مردمی مورد بهره برداری قرار گیرد.
 
مهندس عباس ملازینلی افزود: تلاش کردیم که از فضای موجود که ظرفیت  ۸۵۰ نفر را دارد استفاده بهینه صورت گیرد و پس از بازسازی و بهسازی کامل پارک با نصب حصار تجهیزات مورد نیاز را به صورت دایمی نصب کنیم.
 
وی ابراز داشت:  پیمانکار پروژه تا چند روز آینده مشخص خواهد شد و امیدواریم در اردیبهشت ماه شاهد بهره برداری آن باشیم.
 
ملازینلی در ادامه در خصوص  مرکز DIS و گرمخانه هم گفت: این مرکز برای معتادان در آستانه ترک احداث شده که براساس تعریف علمی وظیفه  مشاوره و دارو درمانی را برعهده دارد و در ساعات اداری به ارائه خدمت خواهد پرداخت ، ضمن اینکه ساختمان گرمخانه دائمی نیز در کنار این مجموعه احداث خواهد شد.
 
این مسئول فرهنگی یزد گفت: این پروژه با همکاری سازمان همیاری  شهرداری های استان اجرایی خواهد شد و برای سال آینده هم بودجه خوبی دیده شد و پیش بینی می کنیم تا پایان  ۱۴۰۰به بهره برداری این طرح ها به بهره برداری برسد.
 
ملازینلی در ادامه به پروژه مجموعه ورزشی درون محله ای چهارمنار اشاره کرد و ابراز داشت: این مجموعه در زمینی با مساحت ۳هزار متر شامل رختکن، پیست دوچرخه سواری؛ زمین اسکیت،  زمین فوتبال به مساحت ۵۰۰ و بسکتبال به مساحت ۶۵۰ متر مربع در حال ساخت است.
 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در بخش دیگری از سخنانش به پروژه فرهنگسرای شهرداری اشاره کرد و گفت: این مجموعه که سال ها پیش بهره برداری شده بود، به دلیل وجود بخشی از مشکلات در زمینه تاسیسات  برقی، فاضلاب و ساختمان بلااستفاده مانده بود .
وی توضیح داد: اوایل سال ۹۸  عملیات بازسازی و بهسازی این فرهنگسرا انجام شد. ابتدا قرار بود با مرمت بخش اداری در طبقه تحتانی و فوقانی کار آغاز شود که هم اکنون به اتمام رسیده و سالن آمفی تئاتر آن هم تا خرداد ماه به بهره برداری خواهد رسید
وی اظهار داشت : امیدواریم پس از بهره برداری این فرهنگسرا، یک مجموعه منحصر به فرد برای خدمت به فرهنگ و هنر یزد در اختیار شهروندان قرار گیرد.