افتتاح مرکز "حامی" کشور برای حمایت از زنان و کودکان در آسیب دیده فضای مجازی در یزد

افتتاح مرکز "حامی" کشور برای حمایت از زنان و کودکان در آسیب دیده فضای مجازی در یزد


افتتاح مرکز "حامی" کشور برای حمایت از زنان و کودکان در آسیب دیده فضای مجازی در یزد

 
 
 
اولین مرکز "حامی" کشور برای حمایت از زنان و کودکان در آسیب دیده فضای مجازی از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد  با حضور "غلامعلی دهشیری" مدیر کل دادگستری، "جمال الدین عزیزی" شهردار یزد، "عباس ملازینلی" معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، "غلامعلی سفید" رییس و "ونوس عامری" و "الهه جورابی" اعضای شورای شهر یزد در فرهنگسرای شهر راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، رئیس کل دادگستری استان یزد در این مراسم گفت: با توجه به برگزاری نخستین همایش ملی پیشگیری از بزه دیدگی زنان و کودکان به میزبانی استان یزد در سال گذشته،  مرکز حامی به عنوان مرکزی برای حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده در فضای مجازی،  از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برای اولین بار در کشور اجرا شد.
 غلامعلی دهشیری افزود: راه اندازی دفتر حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده در فضای مجازی، در واقع در راستای پرونده هایی است که در دستگاه قضایی مطرح شده و آسیب هایی را که در لایه های زیرین زندگی شهروندان بررسی شده، شامل می شود.
وی با تاکید بر اینکه دو قشر زنان و کودکان افرادی هستند که بیشترین آسیب را در فضای مجازی دیده اند، اضافه کرد:  عدم رغبت آنها در پیگیری قضایی و پرهیز از طرح آن برای حفظ آبرو و ترس از محکوم شدن باعث شد که حلقه ی واسطه ای  با عنوان دفتر حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده در فضای مجازی دایر شود تا آنها مورد حمایت قرار بگیرند.
به گفته مدیرکل دادگستری استان یزد، در این مرکز،  روانشناسان و روانپزشکان مجرب و برجسته برای جلوگیری از طرح این موضوعات در محیط قضایی و انتظامی، از تشدید آسیب ها جلوگیری می کنند.
 
شهردار یزد هم در این مراسم اظهار کرد:  شهرداری یزد در راستای انجام رسالت های اجتماعی خود و کمک به دستگاه قضایی و پیشگیری از جرائم در سطح شهر مرکز حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده در فضای مجازی را محل فرهنگسرای شهرداری راه اندازی کرده و در اختیار دادگستری قرار داده است.
جمال الدین عزیزی افزود: این مرکز می تواند خدمات مناسبی را  به زنانی که در فضای مجازی مورد آسیب قرار گرفته و دچار مشکل شده اند، ارائه کند و قطعا اثرات این موضوع میتواند درسطح شهر دیده شود.
وی اعلام کرد: مرکز حامی یکی از بخش های فرهنگسرای شهر است، این ساختمان در ۳ طبقه بازسازی شده و سایر بخش ها نیز به سایر برنامه های حوزه ی اجتماعی شهرداری اختصاص خواهد یافت.