افتتاح فرهنگسراي حكمت با حضور معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگي اجتماعی ورزشي شهرداري يزد

افتتاح فرهنگسراي حكمت با حضور معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگي اجتماعی ورزشي شهرداري يزد


افتتاح فرهنگسراي حكمت با حضور معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگي اجتماعی ورزشي شهرداري يزد

 

 

فرهنگسرای "حکمت" و دبیرخانه همایش ملی بانوي هزاره‌ی اسلام در ویژه برنامه همای رحمت كه به مناسبت میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز پدر با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (ع)  برگزار شد، مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد، "عباس ملازینلی" معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در اين مراسم كه امروز چهارشنبه ضمن رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي برگزار شد، از اقدامات مورد تاکید این سازمان را توسعه فرهنگسراهای شهر ذکر کرد و با اشاره به این که بسیاری  از مراکز فرهنگی و حسینیه‌های شهر در ماه‌های زیادی از سال بلااستفاده هستند، از تصویب طرح «هر حسینیه یا مرکز فرهنگی، یک فرهنگسرا» در شوراي شهر و شهرداري به منظور استفاده از این ظرفیت‌ها خبر داد.
 
وی گفت: اين فرهنگسراها براساس ظرفیت هر کدام از حسینیه‌ها و مراكز فرهنگي محلات، حول همان توانمندي‌ها فعاليت مي‌كنند به عنوان نمونه این اقدامات در محله محمودآباد منجر به ايجاد خانه ورزش شد و در موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) نيز، نظر به فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشي مي‌تواند با محوريت دبیرخانه همایش ملی بانوي هزاره‌ی اسلام فعاليت‌هاي موثري را داشته باشد.
 
ملازينلي همچنين به برنامه سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري براي راه‌اندازي رصد‌خانه‌ي فرهنگی شهر يزد، ابراز اميدواري كرد كه مطالعات و تحقيقات فرهنگسراي حكمت در موسسه آموزش عالي حوزوي امام حسين(ع)، در كمك به برنامه‌ريزي‌هاي فرهنگي شهر، در قالب رصدخانه‌ي فرهنگي مورد استفاده قرار گيرد.
 
«منصوره شاکری» مدير موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) نيز در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت امیرالمومنین(ع)، ابراز امیدواری کرد که افتتاح فرهنگسرای حکمت و دبیرخانه همایش ملی بانوی هزاره‌ی اسلام در کنار این مجموعه آموزشی، منشاء خدمات خیری برای جامعه باشد.
 
وی با بیان این که این موسسه، اولین و تنها مجموعه آموزشی این مقطع در شهر یزد است، اظهار کرد: امیدواریم فارغ التحصیلان و دانش آموختگان ۶  رشته‌ی آموزشی این موسسه بتوانند پاسخگوی نیازها و سوالات جامعه به ویژه بانوان باشند و اهداف راه‌اندازی این فرهنگسرا با محوریت دبیرخانه همایش ملی بانوی هزاره اسلام جامه‌ی عمل پوشیده شود.
 
اجراي سرود، سخنراني حجت السلام «سيد محمد حسيني» مدير موسسه امامت يزد و تجليل از برترين‌هاي پژوهشي و فرهنگي اين موسسه از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.