افتتاح اولین دوره کلاسهای تربیت مربی نهج البلاغه استان یزد

افتتاح اولین دوره کلاسهای تربیت مربی نهج البلاغه استان یزد


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد افتتاح اولین دوره کلاسهای تربیت مربی نهج البلاغه استان یزد عصر روز گذشته با حضور آیت الله ناصری امام جمعه یزد، مهندس عظیمی زاده شهردار یزد، دکتر طالبی معاون سیاسی امنیتی استاندار و اساتید و دانش جویان این دوره در محل فرهنگسرای خانواده شهرداری یزد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت السلام والمسلمین دکتر ابویی رئیس بنیاد بین المللی نهج البلاغه استان یزد با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه انقلاب فرهنگی، گفت: ترویج فرهنگ نهج‌البلاغه در استان لبیک به ندای رهبری است و سبب تحول در صحنه فرهنگی دارالعباده خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر ابویی عنوان کرد: در این دوره قریب به 100 نفر ثبت نام کرده‌اند که با نگاهی به سوابق و تحصیلات شرکت کنندگان مشخص می‌شود علاقه‌مندان به نهج‌البلاغه در بین تمامی اقشار از پزشک و حوزوی تا شهروندان عادی یافت می‌شوند. 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با همت مردم و مسئولان و جهت‌دهی سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی در راستای ترویج نهج‌البلاغه، یزد در جهان بدرخشد و مسافرین داخلی و خارجی علاوه بر استفاده از فرهنگ دیرینه یزد، گنجینه آثار امیرالمؤمنین را نیز با خود به سوغات ببرند. در ادامه این مراسم آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان طی سخنانی ابراز امیدواری کرد دستورات نهج البلاغه از مرحله نظری به سمت عمل سوق داده شود. وی در ادامه افزود: اکثر فرمایشات امیرالمومنین دستور عملی است که جامعه بدان محتاج است، بنابراین امیدواریم افتتاح این مکان سرآغاز گسترش مفاهیم بلند نهج البلاغه در بین مردم و مسئولین باشد. وی در پایان با تقدیر و تشکر از شهردار یزد و رئیس بنیاد نهج البلاغه استان، تاکید کرد: انشاالله با افتتاح این دوره و تربیت مربیان و اساتید، شاهد افزوده شدن به برکات انقلاب و پیاده شدن فرامین نهج البلاغه در جامعه باشیم.