استعدادیابی هنرمندان صحنه با برگزاری اولین جشنواره مجریان و گویندگان سراسر کشور در یزد

استعدادیابی هنرمندان صحنه با برگزاری اولین جشنواره مجریان و گویندگان سراسر کشور در یزد


استعدادیابی هنرمندان صحنه با برگزاری اولین جشنواره مجریان و گویندگان سراسر کشور در یزدمدیر اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از برگزاری جشنواره "سر سخن" با هدف ایجاد فضایی رقابتی، سالم و تاثیر گذار برای استعدادیابی و استفاده از توانمندی هنرمندان در صحنه و رسانه خبرداد و افزود: امروزه انسانها  نیات و اندیشه های خود را با بیان کلمات و جملات اظهار می کنند و  اینکه در  بیان و انتقال مفاهیم تبحر داشته باشند بخش مهمی از جایگاه اجتماعی آنان را رقم می زند و استان یزد از ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای در حوزه اجرا و گویندگی برخوردار است.
 "علیرضا ثواچه" اظهار کرد: این جشنواره  برای رشد و ارتقا سطح دانش هنرمندان استان، به نمایش گذاشتن نقش کلیدی و تاثیرگذار آنها در جامعه، تهیه بانک اطلاعاتی از مجریان و گویندگان سراسر کشور، آموزش اجرا و گویندگی در قالب کارگاههای جنبی، تجلیل از پیشکسوتان عرصه اجرا و گویندگی و ایجاد پل ارتباطی جهت استفاده از تجربیات ارزشمند این اساتید برگزار می شود.
ثواچه با بیان اینکه  هنرمندان این رشته، صنف و انجمن رسمی خاصی در کشور ندارند و مستقیم از سوی ارگانی حمایت نمی شوند، گفت: این جشنواره با ایجاد فضای حمایتی از سوی دستگاهها در 4 بخش اجرای صحنه ، اجرای تلویزیون، اجرای رادیویی و هم زبانان بصورت بین المللی برگزار می شود. دومین شماره این جشنواره به صورت بین المللی برای فارسی زبانان با هدف آشنایی و تجربه جشنواره برگزار می شود و از حضور و ارسال اثر فارسی زبانان تقدیر خواهد شد.
وی با اشاره به بخش های جنبی جشنواره که شامل "شهر میراث جهانی" و" آب" است گفت: جشنواره از دو مرحله انتخاب و مسابقه تشکیل شده است، آثار ارسالی هنرمندان در مرحله اول توسط داوران هیئت انتخاب بررسی می شود و حدود ۵۰ تا ۷۰ نفر از افرادی که بالاترین امتیازها را کسب کرده اند، برای بخش اصلی مسابقه انتخاب و دعوت می شوند.
وی با بیان اینکه شرکت در این جشنواره در 4 بخش کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال  برای همه آزاد است افزود:  فراخوان این جشنواره از 16 مرداد ماه آغاز و اختتامیه آن 27 آبان ماه برگزار می شود.