از ۹ آبان‌ماه؛ هفتمین المپیاد ورزشی محلات شهر میراث جهانی برگزار می شود

از ۹ آبان‌ماه؛ هفتمین المپیاد ورزشی محلات شهر میراث جهانی برگزار می شود


از ۹ آبان‌ماه؛ هفتمین المپیاد ورزشی محلات شهر میراث جهانی برگزار می شود

از ۹ آبان‌ماه؛
هفتمین المپیاد ورزشی محلات شهر میراث جهانی برگزار می شود

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از برگزاری هفتمین المپیاد ورزشی محلات شهر میراث جهانی یزد از ۹ آبان‌ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به نقل از خبرگزاری مهر، عباس ملازینلی در نشستی خبری اظهار داشت: امسال هفتمین دوره المپیاد ورزشی در محلات شهر جهانی یزد برگزار می شود که پیش بینی می شود بیش از ۱۰ هزار نفر در این المپیاد حضور پیدا کنند.
وی افزود: این المپیاد در ۳۱ رشته برای بانوان و ۳۲ رشته برای آقایان برگزار می شود و در مجموع ۱۶۷ رویداد بزرگ ورزشی در درون محلات یزد اجرا خواهد شد.
ملازینلی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۶ هزار نفر برای شرکت در المپیاد ورزشی محلات یزد ثبت نام کردند، عنوان کرد: پیش بینی می شود با توجه به افزوده شدن ۱۲ رشته ورزشی در المپیاد هفتم، امسال آمار شرکت کنندگان از مرز ۱۰ هزار نفر عبور کند.
سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با تاکید بر اینکه ورزش باید به یک عادت در میان اعضای خانواده تبدیل شود، افزود: مشارکت عمومی مردم، ارتقاء نشاط و سلامت اجتماعی و نهادینه سازی ورزش در جامعه به ویژه برای بانوان از اهداف برگزاری این المپیاد ورزشی است.
وی یادآور شد: این رویداد ورزشی در طول مدت برگزاری در ۲۹ مکان ورزشی در محلات شهر یزد از جمله پارکها، مکانهای عمومی، مجموعه های ورزشی و ... انجام خواهد شد.
ملازینلی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری این المپیاد عنوان کرد: در برگزاری این المپیاد ۱۶ کمیته در ۲۰ کارگروه ۱۸۰ نفر را به کار گرفته اند.
وی تصریح کرد: قرار است در این المپیاد هزار و ۱۳۲ مدال بین شرکت کنندگان توزیع شود که این تعداد مدال برای المپیاد درون محله ای قابل توجه است.
ملازینلی خاطرنشان کرد: مراسم افتتاحیه این المپیاد در روز ۹ آبان ماه، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه شهید نصیری برگزار می شود و برگزاری مسابقات تا ۲۹ آذرماه ادامه دارد.

ثبت نام در سایت المپیاد ورزشی محلات یزد آغاز شد
محمدفاضل یوسفی با اشاره به اینکه المپیاد ورزشی محلات یزد به مدت دو ماه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: سایت ثبت نام برای شرکت در این المپیاد ورزشی همزمان با آغاز نشست خبری این المپیاد باز شده و علاقمندان می توانند برای شرکت در این المپیاد ثبت نام کنند.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام در این المپیاد ورزشی امسال رایگان است، افزود: علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت المپیاد به نشانی www.ligocup.com برای شرکت در هفتمین المپیاد ورزشی محلات یزد و انتخاب یکی از ۳۲ رشته بارگذاری شده اقدام کنند.
یوسفی عنوان کرد:جوایز این المپیاد در رشته های تیمی برای تیم های اول تا سوم به ترتیب مبالغ ۱.۵ میلیون، یک میلیون تومان و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده ضمن اینکه در هر رشته ورزشی به قید قرعه میان تمام تیم های شرکت کننده، به دو تیم جایزه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی پرداخت می شود.
یوسفی خاطرنشان کرد: در رشته های انفرادی نیز برای نفرات اول تا سوم به ترتیب ۳۰۰، ۲۵۰ و ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که در هر رشته ورزشی به قید قرعه میان تمام شرکت کنندگان، به دو نفر جایزه ۲۰۰ هزار تومانی پرداخت خواهد شد.
وی همچنین از انتخاب هواداران برتر در این رقابت ها خبر داد و گفت: با ساز و کارهای تعریف شده اقدام به معرفی هواداران برتر و اهدای تندیس المپیاد به آنها خواهد شد.