اختصاص اولین تندیس برنزی شهر فعال کشور در حوزه ورزش به یزد

اختصاص اولین تندیس برنزی شهر فعال کشور در حوزه ورزش به یزد


اختصاص اولین تندیس برنزی شهر فعال کشور در حوزه ورزش به یزد

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به ضرورت استفاده از پتانسیل‌های ورزشی حبس شده ادارات برای توسعه فضاهای ورزشی درون محله‌ای گفت: اولین تندیس برنزی شهر فعال کشور در حوزه ورزش به یزد یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در اولین نشست دبیرخانه انجمن‌های ورزشی یزد، با بیان این‌که ارتقا نشاط اجتماعی و عمومی جامعه مستلزم تأمین سلامت جسمی و روحی افراد جامعه است،‌ اظهار کرد: اندیشه و فکرهای بلند نویدی امیدبخش برای آینده‌ای روشن است.

وی با اشاره به اهمیت دستاوردهای اخیر مدیریت شهری یزد در حوزه‌های مختلف ورزشی و فرهنگی،‌ افزود:‌ تقویت زیرساخت‌های ورزش شهروندی و برگزاری المپیاد ورزشی، از جمله اقدامات انجام شده و دستاوردهای شهر میراث جهانی یزد در این حوزه است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای توسعه همه جانبه را رویکرد جدی این نهاد در مدیریت شهری دانست و گفت: دبیرخانه کلان شهرهای کشور متشکل از 17 کلان شهر ایران تصمیم گرفتند در آینده‌ای نزدیک(بعد از سفید شدن وضعیت کرونا) اولین تندیس برنزی شهر فعال کشور در حوزه ورزش را به یزد اهدا کنند.

ملازینلی با اشاره به اهمیت تفاوت ورزش شهروندی با ورزش حرفه‌ای، تصریح کرد: ورزش شهروندی باید در قالب قائده جامعه تعریف و متناسب با نیاز شهروندان در اماکن مختلف طرح ریزی شود.

این مسئول احیای سنت‌ها و آیین‌های گذشته و همچنین ایجاد علاقه و انگیزه بین اقشار جامعه را از جمله ویژگی‌های ورزش شهروندی عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی ورزش شهروندی باید به شکلی مستمر و مختلف در تقویم زمانی خانواده نهادینه شود.

وی ساخت زمین‌های ورزشی کوچک در محلات مختلف را ضروری دانست و بیان کرد: تقویت زیرساخت‌های ورزش محلات مستلزم همکاری و همراهی دستگاه‌های مختلف است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی یزد تأکید کرد: استفاده از پتانسیل‌های حبس شده ادارات مختلف درحوزه ورزش، موثرترین راهکار توسعه فضاهای ورزشی درون محله‌ای و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود است.

ملازینلی رسیدن به یک ملاک مشخص برای همزیستی با ویروس کرونا را از دیگر ضرورت‌های اجرایی در حوزه ورزش شهروندی دانست و بیان کرد: راه‌اندازی پویش ورزش‌های فضای مجازی از جمله راهکارهای موثر در این حوزه است.

این مسئول در پایان با اشاره ضرورت ثبت و بررسی آسیب های احصاء شده از المپیادهای ورزشی درون محلات در یزد، گفت:‌ رفع نواقص رویدادهای پیشین نقش مهمی در نهادینه‌سازی ورزش شهروندی در شهر میراث جهانی ایفا می‌کند.