اختتامیه اولین جشنواره استعدادیابی "خش دلانه"

اختتامیه اولین جشنواره استعدادیابی "خش دلانه"


اختتامیه اولین جشنواره استعدادیابی "خش دلانه"

اختتامیه اولین جشنواره استعدادیابی "خش دلانه" روز شنبه 29 تیرماه ساعت 20:30 در سالن شهید عباسپور واقع در بلوار دانشجو چنب پارک شادی برگزار شد.

 

برترین های نخستین جشنواره "خش دلانه "معرفی شدند
 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ آیین اختتامیه نخستین جشنواره استعدادیابی استندآپ و نمایش کوتاه طنز «خش دلانه» با حضور سیدمحمدرستگاری فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر، جمال الدین عزیزی شهردار، عباس ملازینلی رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و جمع دیگری از مسئولان شهری و استانی با هدف تجلیل و معرفی نفرات برتر این جشنواره برگزار شد.
در این آیین جمال الدین عزیزی شهردار یزد ضمن تقدیر از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و همچنین انجمن هنرهای نمایشی استان، از حمایت های شهروندان یزدی نیز قدردانی و آن را نقطه ی عطف این جشنواره عنوان کرد.
عزیزی با اشاره به کارکرد نمایش طنز، اظهار داشت: شهرداری از انتقاد سازنده با استفاده از زبان هنر و طنز در مدیریت شهری استقبال می کند و امیدواریم بتوانیم با نظر شورای شهر جایزه ثابتی برای هنرمندان در این زمینه تصویب کنیم تا هرساله این به عنوان یکی از موضوعات جشنواره مورد توجه هنرمندان باشد.
همچنین عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد نیز با اشاره به ضرورت تحکم نشاط اجتماعی در جامعه، تاکید کرد، اظهار داشت: کشف استعدادها یکی اولویت های ما برای برگزاری این جشنواره بود چراکه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بنا بر رسالت خود در زمینه فعالیت برای نشاط اجتماعی، مشتری اول این محصول فرهنگی و هنری محسوب می شود.
وی در ادامه افزود: این استعدادهای کشف شده در حوزه استندآپ کمدی باید در مرحله بعد مورد آموزش های علمی و اصولی قرار گرفته تا در سال های آتی رشد کیفی بیشتر جشنواره را شاهد باشیم و بتوانیم به صورت کشوری این جشنواره را برگزار نماییم و البته از حضور این چهره های جدید طنز پرداز در استان بهره گیریم.
گفتنی است در ادامه این آیین، بیانیه هیات داوران قرائت و نفرات برتر در بخش استندآپ و نمایش کوتاه طنز به شرح  زیر مورد تجلیل قرار گرفتند:

بخش استند آپ کمدی
1.     اسماعیل ملانوری(نفر اول)
2.       مریم امیدوارپناه(نفر دوم)
3.       محسن ملانوری(نفرسوم)
4.       مهدی مولایی (تقدیر شده)
5.       داوودناظمی نارگانی(تقدیرشده)
6.       مهران عسکری فرد(تقدیر شده)

بخش نمایش کوتاه طنز
طراحی پوستر و بروشور :
لوح تقدیر از طراحی پوستر و بروشور نمایش "مغازه کلاه فروشی" : راحله دهقانی
طراحی لباس
لوح تقدیر هئیت داوران از طراحی لباس نمایش "دلقک" مسعود غیاثی
طراحی موسیقی و آهنگ سازی
لوح تقدیر هئیت داوران از طراحی موسیقی نمایش "مغازه کلاه فروشی" حسین افروز
طراحی صحنه
لوح تقدیر هئیت داوران از طراحی نمایش "بوتیک" مهران مداح
بازیگری زن
لوح تقدیر هیئت داوران به طور مشترک به خانم ها آمنه بنازاده و فاطمه افتخارپور برای نمایش "خاله اینستا،عمه تلگرام" و نمایش "مغازه کلاه فروشی
بازیگری مرد
لوح تقدیر هیئت داوران به طور مشترک به آقایان شهرام همایونی و ابراهیم کارگران برای نمایش های "دلقک"و"باغ آرزو"
برگزیده بازیگری مرد
لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مجتبی لاله زاری برای نمایش یک مشت پیاز
نویسندگی
لوح تقدیر هیئت داوران به طور مشترک به آقایان روح الله کوشا مقدم و محمد پارسایی خواه برای نمایش های "باغ آرزوها" و "مجوز حمل اسحله"
نویسندگی برتر
لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مهدی مالکی برای نمایش "یک مشت پیاز"
کارگرانی
لوح تقدیر هیئت داوران به طور مشترک به آقایان محمد پارسایی خواه و مسعود غیاثی برای نمایش های "مجوز حمل اسحله" و "دلقک"
برگزیده کارگردانی
لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مهدی مالکی برای نمایش یک مشت پیاز