اجرای نمایش عروسکی "جنگ و صلح" در تئاتر شهر پایتخت

اجرای نمایش عروسکی "جنگ و صلح" در تئاتر شهر پایتخت


اجرای نمایش عروسکی "جنگ و صلح" در تئاتر شهر پایتخت

 
نمایش "صلح و جنگ" به نویسندگی و کارگردانی میثم یوسفی با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تولید و از هشتم فروردین ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در تئاتر شهر تهران،  تالار چهارسو به روی صحنه رفته است.‌‌‌ 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ این نمایش در هجدهمین جشنواره عروسکی تهران مبارک که صورت دوسالانه برگزار می شود، از بین ۴۰ اثر به عنوان ۳ اثر برگزیده برای نمایش در مراسم اختتامیه انتخاب شد.
 هنرمندان یزدی امسال برا اولین بار با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در  این فستیوال شرکت کردند. فیلم این اثر که به صورت ۳ دوربینه با همراهی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد فیلمبرداری شده است، به جشنواره های شانگهای، مالزی، اوکراین و موسکو ارسال شده است.
این نمایش که با حضور ۷ بازیگر اصلی و ۳ بازیگر سایه برگزار می شود، به صورت ۲ خانواده موسیقی سنتی و کلاسیک، تقابل سنت و مدرنیته را نشان می دهد که در پایان این دو به صلح می رسند.
این نمایش عروسکی با بهره‌گیری از ماسک و تن‌پوش و به کمک تئاتر فیزیکال به صورت موزیکال اجرا می شود.سعید نوایی آهنگساز نمایش است اما به دلیل کمبود زمان موزیک به صورت زنده در صحنه اجرا نمی‌شوند و بطور پلی بک اجرا می شود.
 
"جنگ و صلح" در قالب کارگاه آموزشی که سال گذشته در نخستین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی یزد برگزار شد، شکل گرفت.دبیری این جشنواره برعهده بنفشه بدیعی بود و مرضیه برومند نیز به عنوان مشاور در کنار جشنواره حضور داشت. جرقه اولیه شکل‌گیری نمایش «جنگ و صلح» نیز در همین کارگاه زده شد که با حمایت خانه عروسک و خانم برومند و بدیعی و مشارکتی که سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد با اداره کل هنرهای نمایشی داشت این نمایش به اجرا رسید.