اتفاقات هنری شهر یزد را از زیر سقف ها بیرون آوریم تا ارتباط تنگاتنگ مردم با هنر بیشتر شود.

اتفاقات هنری شهر یزد را از زیر سقف ها بیرون آوریم تا ارتباط تنگاتنگ مردم با هنر بیشتر شود.


اتفاقات هنری شهر یزد را از زیر سقف ها بیرون آوریم تا ارتباط تنگاتنگ مردم با هنر بیشتر شود.

نخستین نشست هم اندیشی گذر فرهنگ و هنر مازاری های یزد با حضور نمایندگانی از گروه های مختلف هنری و نمایندگان ادارات فرهنگی و هنری یزد برگزار شد.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در نخستین نشست هم اندیشی گذر فرهنگ و هنر مازاری های یزد مطرح نمود: با هم سویی مجموعه شهرداری و دیگر سازمان ها از فعالیتهای فرهنگی و هنری برای اجرا در گذر فرهنگ و هنر مازاری ها حمایت کنیم تا شهری پویا و زیبا داشته باشیم .

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، نشست هم اندیشی گذر فرهنگ و هنر مازاری های یزد با هدف ارائه راهکارهایی جهت تقویت فعالیت‌های گوناگون هنری در این گذر،بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های موجود هنرمندان یزد،  ایجاد انگیزه جهت ورود هنرمندان شاخص شهر در فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای داشتن گذر فرهنگ و هنری زیبا و پویا ،مدیریت و برنامه ریزی بر نحوه فعالیت هنری در گذر فرهنگ و هنر در مناسبت های ملی و مذهبی، ایجاد بستر مناسب برای شناسایی، کشف استعداد و معرفی هنرمندان جوان تشکیل شده است.  

صبح امروز اولین نشست هم اندیشی گذر فرهنگ و هنر مازاری  با حضور ملازینلی رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، پیغمبری نماینده سازمان صدا و سیما ،رفیعی نماینده اداره کتابخانه های  عمومی شهرستان یزد، آرایی نماینده اداره کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و چند تن از هنرمندان به نمایندگی از رشته های مختلف هنری تشکیل شد که هریک از حاضران به تبادل نظر و ارائه پیشنهادهایی برای تبیین برنامه های فرهنگی و هنری در گذر مازاری ها پرداختند.

ملازینلی ضمن ابراز خرسندی از تحولات فرهنگی و هنری ایجاد شده در شهر یزد گفت : باید تلاش کنیم تا با همسویی مجموعه شهرداری و دیگر سازمان های دولتی، یزد جهانی را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر به جهانیان معرفی کنیم و یقین داریم نشاط و پویایی شهر یزد در گرو همین تغییرات است.

وی در ادامه گفت: باید تلاش شود اتفاقات هنری شهر یزد را از زیر سقف ها بیرون آوریم تا ارتباط تنگاتنگ مردم با هنر نمایان شود.

گفتنی است ؛ آماده سازی و تجهیز فضاهای گذر برای برگزاری نمایش ها و هنرهای روز دنیا ، نشست ها، ورک شاپ ها، کارگاه ها، نمایشگاه ها،راه اندازی نگارخانه که امکان فعالیت های مختلف هنری را برای هنرمندان شهر و بهره وری شهروندان در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی ، برگزاری و مشارکت در جشنواره‌های مختلف هنری در سطح شهری و کشوری با هدف شناسایی، معرفی پیشینه فرهنگی و هنری یزد از درخواست ها و پیشنهاد های مطرح شده در این نشست بود.

قرار است این نشست هم اندیشی به صورت دوهفته یکبار و با حضور نمایندگان مربوطه و هنرمندان به ریاست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار شود.